Sveiki atvykę

Kuriame saugią aplinką, padedančią LGBT+ ir artimos aplinkos žmonėms dalintis patirtimi, būti išgirstiems, o aplinkiniams – lengviau juos išgirsti.

„išgirsti“ – informacinė ir socialinė erdvė, kurioje dalijamasi LGBT+ patirtimis ir LGBT+ bei juos supantiems žmonėms skirta informacija.

Interneto platformoje glaustai ir sistemingai pateikiame LGBT+ žmonėms, taip pat jų šeimos nariams, draugams, aplinkiniams, mokytojams, psichologams ir kitiems pagalbos specialistams aktualią informaciją. Dalinamės LGBT+ patirčių turinčių žmonių istorijomis. Tuo pačiu suprantame, kad LGBT+ patirtys yra pernelyg įvairios, kad jas galėtų apimti vienas šaltinis. Tikimės, kad čia surinkta informacija pasitarnaus kaip įvadas, padėsiantis toliau domėtis tuo, kas rūpi.

Vilniuje vystoma fizinė kultūrinė-socialinė erdvė „išgirsti“ yra skirta nedideliems LGBT+ socialiniams ir kultūriniams renginiams ir psichologiniam palaikymui. Erdvė yra atvira LGBT+ bendruomenės iniciatyvoms ir susitikimams.

Iniciatyva „išgirsti“ startavo 2015 metais, o nuo 2020-ųjų platforma vystoma remiant Aktyvių piliečių fondui, EEE finansiniam mechanizmui.

Organizacija

„In corpore“ – erdvė socialiniam ir kultūriniam aktyvizmui. Visgi aktyvizmas mums – ne tik lygių teisių siekis. Mūsų iniciatyvos gimsta iš asmeninių patirčių ir pastebėjimų, kad politinė ir teisinė kova dažnai atrodo esanti už kasdienybės ribų. Nišos, kurias stengiamės užpildyti savo veikla, apima LGBT+ kultūrą, emocinę savijautą, savitarpio supratimą.

Nesiekiame būti visos LGBT+ bendruomenės balsu, tačiau kultūrinėmis ir socialinėmis iniciatyvomis kuriame saugias erdves, kuriose bendruomenė galėtų reikštis ir atrasti savo balsą, kurį išgirstų ir platesnė visuomenė.

Nors dauguma mūsų veiklų susijusios su LGBT+ bendruomenės saviraiška, matomumu ir priėmimu, mums svarbu, kad jos nebūtų atsietos nuo platesnio žmogaus teisių, ekologijos konteksto.

Nuo 2004 metų „In corpore“ gyvuoja, nes matome prasmę, nes mums rūpi, nes mums įdomu daryti tai, ką darome. Aktyvizmas mums neatsiejamas nuo savanoriškumo, reiklumo sau ir atvirumo kitiems. Veikdami įsitikiname, kad to reikia ne tik mums, ir tuomet tyliai džiaugiamės savo mažomis didelėmis sėkmėmis.

Mūsų vizija – visuomenė, kurioje visi žmonės, nepriklausomai nuo jų tapatybės, nuo pat vaikystės jaustųsi saugiai.

Be platformos „išgirsti“ šiuo metu vykdome keletą didesnių iniciatyvų. Viena jų – Vilniaus queer festivalis „Kreivės“. Sekdami ankstesnėmis ir bendradarbiaudami su kitomis kreivomis iniciatyvomis, nuo 2014 metų kuriame erdvę filmų peržiūroms, parodoms, renginiams ir bendravimui visus metus.

Vystome LGBT+ artimųjų informacijos ir paramos grupę, kurią iniciavome kartu su „Įvairovės ir edukacijos namais“. Nemokami grupės susitikimai vyksta kartą per mėnesį Vilniuje, tačiau juose dalyvauja tėvai ir kiti artimieji iš visos Lietuvos. Teikiame individualią psichologinę pagalbą LGBT+ žmonėms.

Be to pradėjome kurti Lietuvos queer archyvą ir fizinę kultūrinę-socialinę erdvę Naujininkuose, Vilniuje. Leidžiame LGBT+ žurnalą „Kreivės“.

Komanda

Aktyvizmas mums neatsiejamas nuo savanoriškumo, reiklumo sau ir atvirumo kitiems.

Augustas Čičelis
organizacijos vadovas
išgirsti, kreivės, queer archyvas, psichologinė parama
augustas@isgirsti.lt, +370 684 12216

Laura Varžgalytė
organizacijos valdyba
išgirsti, kreivės, žurnalas

laura@festivaliskreives.lt

Justinas Šuliokas
organizacijos valdyba
kreivės
justas@festivaliskreives.lt

Justina Puzinaitė
organizacijos valdyba
kreivės, išgirsti
juste@festivaliskreives.lt

Viktorija Kolbešnikova
queer archyvas
archyvas@isgirsti.lt

Anton Karyuk
kreivės, išgirsti
info@isgirsti.lt

Grytė Ruzgė
artimųjų grupė, psichologinė parama
parama@isgirsti.lt

Rūta Ruolytė-Verschoore
organizacijos valdyba
info@isgirsti.lt

Darius Matas
organizacijos valdyba
info@isgirsti.lt

Rėmėjai ir partneriai

Susisiekite

Asociacija „In corpore“

Darbininkų g. 8–1, 02157 Vilnius
info@isgirsti.lt, +370 684 12216

Registracijos adresas:
Pašilaičių g. 5–95, 06115 Vilnius
Įmonės kodas: 300047647

IBAN: LT49 7300 0101 4096 4715 (Swedbank, AB)
Paypal: paypal.me/incorpore