Psichologinė pagalba ir palaikymas

Kartais tiesiog prireikia pagalbos iš šalies.

Kartais norisi pasidalinti savo išgyvenimais ir sulaukti paramos, tačiau ne visada pavyksta šalia rasti tam tinkamą žmogų. Kartais tiesiog prireikia pagalbos iš šalies. LGBT+ patirčių turintys žmonės patiria savitus sunkumus, dažniau išgyvena baimę likti nesuprastais, atstumtais.

Tai paskatino, kurti saugią erdvę, kurioje LGBT+ žmonės ir jų artimieji galėtų sulaukti supratimo ir palaikymo iš panašių patirčių turinčių žmonių bei specialistų. Toliau pateikiame individualios ir grupinės pagalbos galimybes. Kokios pagalbos „išgirsti“ gali sulaukti šiuo metu, gali sužinoti ir parašius arba paskambinus mums: parama@isgirsti.lt, 868412216.

Jeigu norėtum emocinės paramos sulaukti greičiau, rekomenduojame skambinti arba rašyti į „Jaunimo liniją“ (www.jaunimolinija.lt, 880028888), kur savanoriai budi visą parą. Daugiau apie emocinę paramą gali sužinoti iš šio straipsnio.

© Anton Karyuk, antonkaryuk.com

Individuali pagalba

Individualios konsultacijos, psichoterapija LGBT+ bendruomenei.

Išgyvenant krizę, patiriant nerimą ar susidūrus su kitais sunkumais, gali kreiptis į mus individualios psichologo ar socialinio darbuotojo konsultacijos, trumpalaikės ar ilgalaikės pagalbos.

Siekiame, kad pagalba būtų pritaikyta ir prieinama bendruomenei. Priklausomai nuo Tavo galimybių ir mūsų finansavimo, vienas susitikimas (1 ak. val.) gali kainuoti nuo 10–30 eurų. Susitikimai gali vykti Vilniuje arba virtualiai.

Jeigu negalėsime Tavęs priimti artimu metu, stengsimės rekomenduoti kitų atvirų ir darbo patirties su LGBT+ klientais turinčių specialistų.

LGBT+ (draugiška) psichologinės paramos grupė

Grupė, kurioje nereikia aiškinti, kas yra LGBT+.

Tai grupė, kurioje visai nebūtina kalbėti apie lyties tapatybę ar seksualinę orientaciją, tuo pačiu nebūtina aiškinti, kas yra LGBT+.

Grupėje kuriame saugią aplinką, kur kiekvienas dalyvis gali dalintis savo išgyvenimais ir sunkumais, bandyti geriau juos suprasti, ieškoti atsakymų ir sprendimų, gauti kitų dalyvių palaikymą ir palaikyti kitus, per tai geriau pažinti save.

LGBT+ ir juos supantiems žmonėms skirtos grupės kassavaitiniai susitikimai vyksta antradienių vakarais Vilniuje. Vieno susitikimo trukmė – 2 ak. val., vieno susitikimo kaina – 10 eurų. Grupę veda Grytė Ruzgė ir Augustas Čičelis. Susisiek su mumis, jeigu norėtum dalyvauti grupėje ar gauti daugiau informacijos.

LGBT+ artimųjų informacijos ir paramos grupė

Gali būti nepaprasta priimti savo artimąjį, nelengva suprasti kylančius jausmus.

Sužinojus ar numanant, kad artimas žmogus neheteroseksualus, dažnai kyla įvairiausių klausimų ir jausmų. Gali būti nepaprasta priimti savo artimąjį, dukrą ar sūnų, brolį ar seserį, nelengva suprasti kylančius jausmus. Dažniausiai nėra su kuo aptarti nerimą keliančius klausimus.

Kviečiame į LGBT+ vaikų turinčių tėvų ir kitų LGBT+ artimųjų informacijos ir paramos grupę. Susitikimų metu saugioje aplinkoje galima dalintis mintimis, jausmais, pasitikėti vieniems kitais ir, svarbiausia, nebesijausti, kad tokioje situacijoje esate tik Jūs.

Nemokami užsiėmimai vyksta kartą per mėnesį Vilniuje arba virtualiai, dalyvauti gali visos Lietuvos gyventojai. Dalyvių konfidencialumas garantuojamas. Daugiau informacijos apie grupę galima rasti čia.

Kviečiame parašyti arba paskambinti mums, jei norėtųsi dalyvauti grupėje, sulaukti individualaus palaikymo arba tiesiog gauti daugiau informacijos kylančiais klausimais.

© Anton Karyuk, antonkaryuk.com

Mūsų kontaktai ir specialistai

Su mumis gali susisiekti parama@isgirsti.lt arba 868412216.

Jeigu Tau reikia psichologinės pagalbos, informacijos, nori sužinoti daugiau apie išgirsti paramos galimybes, rašyk parama@isgirsti.lt arba skambink 868412216. Paprastai į užklausas atsakome antradieniais–ketvirtadieniais 10–18 val.

Žemiau gali rasti prie mūsų iniciatyvos šiuo metu prisijungusių žmonių prisistatymus. Tačiau bendradarbiaujame ir su kitais specialistais, nuolat plečiame kontaktų tinklą. Jeigu konkrečiu metu negalėsime suteikti Tau reikiamos pagalbos, stengsimės rekomenduoti kitų paramos galimybių.

Augustas Čičelis / Esu baigęs socialinio darbo (VU) ir lyčių studijų (CEU) magistrantūros studijas, bazinių analitinės ir geštaltinės psichoterapijos įgūdžių mokymo programą, šiuo metu tęsiu geštaltinės psichoterapijos studijas („Dialogo“ institute). Ilgą laiką savanoriavau ir dirbau „Jaunimo linijoje“. Šiuo metu dirbu asociacijoje „In corpore“, vedu mokymus, palaikymo grupes ir konsultuoju individualiai (lietuvių, anglų ir rusų k.).

Grytė Ruzgė / Esu psichologė, studijuoju Egzistencinės terapijos programoje Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute. Konsultuoju individualiai ir vedu psichologinės paramos grupes. Taip pat vedu mokymus ir rengiu komentarus žiniasklaidoje LGBT+ temomis. Esu Lietuvos psichologų sąjungos narė.

Virginijus Kazlauskas / Esu klinikinis psichologas. Domiuosi LGBT+ psichologija ir psichologinės pagalbos galimybėmis. Darbe remiuosi analitinės psichologijos ir mentalizacija grįstos terapijos principais. Konsultacijas teikiu internetu ir gyvai, lietuvių ir anglų kalbomis. Tikiu, kad sunkumus padeda įveikti gilesnis savęs pažinimas vedantis į darnesnius tarpusavio santykius.

Mantas Jeršovas / Esu klinikinis psichologas, Lietuvos psichologų sąjungos narys. Šiuo metu studijuoju individualios psichoterapijos studijų programoje (VU Medicinos fakultete). Konsultuoju suaugusius gyvai ir internetu; lietuvių ir anglų kalbomis. Tikiu, kad meilė gali mus išgelbėti, todėl susitikimų metu kartu ieškome ne tik atsakymų, bet ir meilės.

Juliana Lozovska / Esu psichologė, socialinių mokslų daktarė. Psichologines konsultacijas teikiu internetu. Dirbu individualiai su suaugusiais ir paaugliais. Darbe su klientais remiuosi geštaltinės psichoterapijos principais, K.G. Jungo ir jo pasekėjų idėjomis. Domiuosi ir nuolatos gilinu žinias lyčių, LGBT+ psichologijos srityse, tęsiu podiplomines studijas analitinės psichoterapijos mokymų programoje, atlieku mokslinius tyrimus psichoterapijos, emocijų srityse. Esu sertifikuota Europos psichologė klinikinės ir sveikatos psichologijos srityse.

Pagalba psichologams ir kitiems specialistams

Siekiame suteikti specialistams naudingos informacijos ir palaikymo.

Teikiame konsultacijas ir supervizijas su LGBT+ klientais dirbantiems specialistams. Siekiame suteikti jiems naudingos informacijos ir palaikymo.

Taip pat rengiame mokymus psichologams, socialiniams darbuotojams, pedagogams, emocinės paramos savanoriams LGBT+, lytiškumo, tapatybių įvairovės ir pagarbos jai, patyčių prevencijos ir intervencijos temomis.

Konsultacijų, supervizijų ir mokymų galimybės (taip pat ir jų apmokėjimo) priklauso nuo specialistų užimtumo ir organizacijos finansavimo, kurie yra nuolat kintantys. Dėl jų reikėtų tartis ir tikslintis individualiai.

Parama mums

Prieinamą pagalbą galime teikti tik jūsų paramos dėka.

Prieinamą psichologinį palaikymą galime teikti tik rėmėjų dėka. Šiuo metu mūsų veiklą iš dalies finansuoja Aktyvių piliečių fondas, EEE finansinis mechanizmas.

Jeigu norėtum paremti mus, gali paaukoti per Paypal arba bankiniu pavedimu, skirti mums 1,2% savo sumokėtos pajamų mokesčio sumos (kasmet užpildant prašymo skirti paramą (FR0512 V4) formą: gavėjo tipas – 2, kodas – 300047647) arba parašyti mums parama@isgirsti.lt ir kartu rasti kitą paramos būdą.