Aš – gėjus

Anton Karyuk piešinio fragmentas (visos teisės saugomos).

Savęs pažinimas, tai individuali kiekvieno patirtis.

Kokie ženklai rodo, kad išties esu homoseksualus? Ar tikrai esu gėjus, ar mintys apie vaikinus yra tiesiog fantazijos? Deja, atsakymai į šiuos klausimus nebūtinai yra paprasti. Svarbu paklausti savęs ar mane ir seksualiai, ir emociškai traukia vyrai, nes homoseksualumas nėra vien tik fizinė trauka. Emocinis ryšys yra pagrindinis požymis atskiriantis homoseksualius nuo homo-smalsių ar fantazuojančių apie tos pačios lyties žmonių seksą.

Mintys apie vyrų seksą yra įprastos tarp vaikinų tyrinėjančių savo seksualumą. Ir jos nebūtinai reiškia, kad esi gėjus. Žmonės turėtų būti laisvi tyrinėti savo potraukius. Tiek heteroseksualūs, tiek homoseksualūs žmonės dažnai įstumiami į tam tikrus, visuomenei priimtinus vaidmenis ir elgesio normas, išmokomi ir pripratinami elgtis pagal taisykles, kurios toli gražu ne visiems tinka.

Kaip sužinoti ar tikrai esu gėjus?

Geriausias būdas suprasti savo seksualumą, tai tyrinėti pojūčius. Eksperimentuoti su potraukiais. Tai nereiškia permiegoti su kuo daugiau žmonių, bet atkreipti dėmesį į tai, ką jauti ir patiri. Kaip jautiesi būdamas su mergina ir kaip su vaikinu? Kuo tai skiriasi, jei apskritai skiriasi? Savo seksualumo tyrinėjimas yra asmeninė patirčių kelionė.

Mintys, emocijos ir veiksmai yra susiję, todėl, kad geriau suprastume save turime atkreipti dėmesį į savo reakcijas ir elgesį įvairiose situacijose:

– Kokias mintis ir/ar fantazijas sukelia kiti vaikinai? Gal manai, kad kažkuris naujas pažįstasmas gerai atrodo? Gal įsivaizduoji kaip jis bučiuotųsi? Galbūt tokios mintys yra kilę žiūrint į merginas? Patyrinėk ar šios mintys skiriasi, kiek intensyvios jos būna.

– Kokias emocijas, ypač susijusias su potraukiu, esi jautęs kitiems vaikinams? Ar jautei kokias nors emocijas merginoms? Ar buvai ką nors įsimylėjęs? Gal nejautei stiprių emocijų ir ryšio draugaudamas su merginomis? Kaip jautiesi su vaikinais? Gali būti nemažas iššūkis įsigilinti į savo emocijas, nes dažnai esame mokomi slėpti jausmus net ir nuo savęs.

– Kaip elgeisi situacijose su kitais vaikinais? Gal esi turėjęs erotinių fantazijų apie vaikinus? Jei esi buvęs fiziškai artimas su vaikinais ar buvo malonu? Jei esi buvęs fiziškai artimas su merginomis, kaip jauteisi? Ar jaudina fizinis artumas fiziškai ir emociškai? Kaip reaguoji į patirtis liečiant ar apkabiant vaikinus ir merginas?

Nepaisant savo lytinės orientacijos (ir identiteto) suvokimo, esame laisvi apibūdinti save kaip atrodo tinkamiausia. Yra nemažai galimybių, todėl nereikia galvoti, kad turime kažką nuspręsti.

Kiek homoseksualus esu?

Nepaisant paplitusių stereotipų, nėra specifinio „gėjiško“ įvaizdžio ar manierų, kurios identifikuoja homoseksualų žmogų. Ne-heteroseksualūs (kaip ir heteroseksualūs) žmonės yra įvairūs ir skirtingi. Geriausia nepapulti į spąstus suvokiant savo identitetą.

Seksualumas nėra statiškas, kas reiškia, kad ne visi žmonės yra visiškai, šimtu procentų homoseskualūs ar heteroseksualūs. Tai priklauso tik nuo tavęs, kur šiame spektre jautiesi patogiausiai. Gali būti homoseksualus, biseksualus ar nenorėti apsibrėžti konkrečiai, paliekant vietos potraukių tyrinėjimui.

Aš – gėjus.

Procesas, kuomet emociškai ir fiziškai tyrinėji savo seksualumą galėtų būti pavadintas susiskleidimu (coming in). Kai esi įsitikinęs, kad esi gėjus (biseksualus, panseksualus ir t.t.) galbūt norėsi atsiskleisti aplinkiniams.