Aš – lesbietė

Kiekvieno žmogaus tapatybės pažinimas yra individualus procesas.

Kai kurios merginos tiesiog žino, kad yra homoseksualios, nepaisant to ar turėjo kokios nors santykių patirties. Kartais, santykiai su kita mergina padeda aiškiau suvokti savo lytinę orientaciją ir tapatybę. Kitos, savo lytinę tapatybę suvokia ir atsiskleidžia kur kas vėliau nei paauglystėje. Vienoms pirmieji atsiskleidimo sau žingsniai įvyksta greitai, kitoms – prireikia laiko. Kiekvieno žmogaus gyvenimas yra individualus, todėl ir tapatybės suvokimas yra individualus.

Kadangi visdar gyvename visuomenėje kur ne tik heteroseksualumas, bet ir konkretūs lyčių vaidmenys laikomi norma, suprasti ir atskleisti savo tapatybę nėra paprasta. Dažnai elgiamės pagal visuomenei priimtinus standartus, neįsiklausydamos į asmeninius pojūčius ir poreikius.

Ar aš lesbietė?

Kažkuriuo gyvenimo metu kiekviena lesbietė užduoda sau šį klausimą. Biseksualios ir heteroseksualios moterys taip pat užduoda šį klausimą, tik randa kitokį atsakymą. Klausimai apie lytinę orientaciją kyla daug kam ir ne vien jauniems žmonėms (moterys gyvenę su vyrais dešimtmečius klausia savęs šio klausimo). Iš esmės, turime ne skubėti, o skirti laiko suprasti ir pažinti save.

Nėra konkrečių receptų „kaip sužinoti“ ir kiekviena situacija yra individuali, tačiau galbūt kelių klausimų apmąstymas padės atsiskleidimo procese:

– Ar tavo jausmai ir potraukis moterims stipresnis nei vyrams?

– Ar labiau jaudina mintis apie bučiavimąsi su vaikinu ar su mergina?

– Ar įsivaizduoji santykius su mergina?

– Ar fiziškai labiau traukia moters kūnas?

Nors atsakymams į šiuos klausimus gali turėti įtakos išmoktas ir socialiai įdiegtas elgesys, kantriai tyrinėdamos savo tapatybę ir potraukius, suprasime ar esame lesbietės, biseksualios, heteroseksualios, ar kažkas per vidurį. Kur kas svarbiau nei rasti tinkamą pavadinimą yra pasitikėti savimi ir jaustis laisvai.

Atsiskleidimas

Aš – lesbietė.

Atsiskleidimo procesas prasideda pirmiausia pripažįstant sau, kad esu lesbietė (gali būti, kad iš pradžių manysime, kad esame biseksualios). Tuomet turime pasirinkimą ar gyventi taip, kaip jaučiamės ar ne. Tos, kurios pasirenka priimti savo jausmus, gali norėti sužinoti daugiau apie homoseksualumą, susipažinti su kitom lesbietėm ar biseksualėm, rasti partnerę ir atsiskleisti artimiesiems, draugams.

Atsiskleidimas, tai nėra tiesiog pasipasakojimas keliems draugams, kai nuo kitų artimųjų lytinė tapatybė yra slepiama. Atsiskleidimas, taip pat nėra vienkartinis pokalbis daugiau apie tai neužsimenant, tai – procesas, kurio metu gali prireikti įtraukti savo lytinę tapatybę į kasdienį gyvenimą (kartais daugiau nei norėtųsi): atsakinėti į aplinkinių klausimus ar komentarus, palaipsniui išmokti paminėti savo neheteroseksualią lytinę orientaciją naujai sutiktiems žmonėms. Atsiskleisti jauname amžiuje iš esmės gali būti (su)augimo procesas, atsiskleidžiant vyresniame amžiuje gali reikšti dar vienos paauglystės išgyvenimą.