© Anton Karyuk, antonkaryuk.com
Jūsų vaikas perėjo šiuos etapus, dabar jūs, kaip LGBT+ vaiko tėvai, taip pat pereisite šį procesą. Be jokios abejonės, visi žmonių atvejai yra individualūs ir unikalūs. Gali būti, kad jūsų etapų seka skirsis, tačiau iš esmės juos praeisite visus ir tiesiog dabar geriau žinosite, ko galite tikėtis.
Ginkite savo vaiką, jeigu su juo dėl jo seksualinės orientacijos buvo pasielgta neteisingai mokykloje, kieme, draugų rate ir t. t. Jūsų vaidmuo gali būti kritinis, mažinant patyčių ir diskriminacijos riziką mokykloje ir artimojoje aplinkoje. Tokio pobūdžio tėvų parama padeda mažinti fizinės ir psichinės sveikatos ligų riziką ir gerina gyvenimo kokybę. Advokatavimas už jūsų vaiką parodo jūsų meilę, padeda stiprinti vaiko savivertę ir moko jį, kaip ateityje galės apsiginti ir pastovėti už save.
Išreikškite poziciją, kad jums šeimos, giminės ar draugų susitikimai yra labai svarbūs ir jūs norite juose lankytis ir toliau, tačiau jeigu jūsų vaikas nebus priimtas ir jam bus rodoma nepagarba, jūs nebegalėsite ateiti. Sustabdykite ir paprieštaraukite, jeigu kas nors pradeda juokauti, kalbėti anektodus, žeminančius LGBT+ asmenis.
Nuveskite savo vaiką į LGBT+ organizacijas, renginius, palaikykite jo bendravimą su LGBT+ draugais. Kvieskite, priimkite ir būkite svetingi jūsų vaiko LGBT+ draugams ir (arba) partneriui(-ei) savo namuose, šeimos šventėse ar išvykose. Stenkitės, kad jūsų vaiko draugai ar partneris(-ė) būtų įtraukti į bendrus susitikimus, o ne kad ateitų į svečius tik tuomet, kai nėra pašalinių žmonių, kad tik niekas nieko nesužinotų.
Daugelis tėvų iš tiesų giliai viduje jaučia baimę, kad aplinka jų vaikams bus priešiška dėl jų seksualinės orientacijos. Dėl šios priežasties, net patys to sąmoningai nesuvokdami, galite sakyti: „Ar tau būtina dabar pasisakyti, kad tu homoseksualus, gal palauk, kol baigsi mokyklą“, „Ar tau tikrai būtina rengtis tokiais rūbais?“, „Stenkis mažiau išsiskirti“ ir t. t. Tačiau reikia suvokti, kad jūsų vaiko fizinės ir psichinės gerovės labui yra svarbiausias jūsų priėmimas, supratimas ir palaikymas, o ne neigimas ar spaudimas priversti elgtis vaiką taip, koks jis nėra.
© Anton Karyuk, antonkaryuk.com
Viešasis gyvenimas. Galite remti tokio pobūdžio valstybines ar privačias organizacijas, kurios remiasi nediskriminavimo politika. Viešai kalbėkite, kad jums nėra priimtinas toks humoras, kuris žemina ir niekina LGBT+ žmones. Balsuokite už tuos politikus, kurie atvirai pasisako už LGBT+ teises. Rašykite laiškus Seimo nariams, išdėstydami savo poziciją ir pageidavimus.
LGBT+ grupės ir kampanijos, organizacijos. Įsitraukite į LGBT+ grupes ir kampanijas „Facebooke“ ar per kitus socialinius tinklus. Dalyvaukite Pride eitynėse ar kitose LGBT+ bendruomenės renginiuose.
Tikėjimo bendruomenės. Atraskite tokią tikėjimo bendruomenę, kuri priims jus ir jūsų vaiką. Tikėjimo bendruomenės gali padėti, jei jose bus sukurta saugi ir globojanti aplinka, pavyzdžiui, kviesti juos dalyvauti bendruomenės veiklose ir renginiuose, suteikti jiems galimybę patarnauti/tarnauti, kviesti juos į savo namus, kalbėtis apie jų tapatumą, išreikšti meilę ir supratimą. Tikėjimo bendruomenių lyderiai ir nariai gali užtikrinti, jog nepagarbi ir užgauli kalba ar diskriminuojantis LGBT+ asmenis ir jų šeimas elgesys nebūtų toleruojamas jų kongregacijoje.
Jeigu tikėjimo bendruomenės nepriima homoseksualumo, jos taip pat prisideda prie šių asmenų ir jų šeimų izoliacijos, žemesnės savivertės, depresijos ir t. t. Švieskite bendruomenes, kad jos geriau suvoktų seksualinės orientacijos klausimus.