Kartais norisi pasidalinti savo išgyvenimais ir sulaukti paramos, tačiau ne visada pavyksta šalia rasti tam tinkamą žmogų. Kartais tiesiog prireikia pagalbos iš šalies. LGBTQ+ patirčių turintys žmonės patiria savitus sunkumus, dažniau išgyvena baimę likti nesuprastais, atstumtais.
Tai paskatino, kurti saugią erdvę, kurioje LGBTQ+ žmonės ir jų artimieji galėtų sulaukti supratimo ir palaikymo iš panašių patirčių turinčių žmonių bei specialistų. Toliau pateikiame individualios ir grupinės pagalbos galimybes. Kokios pagalbos „išgirsti“ gali sulaukti šiuo metu, gali sužinoti ir parašius arba paskambinus mums: parama@isgirsti.lt, 868412216.
Jeigu norėtum emocinės paramos sulaukti greičiau, rekomenduojame skambinti arba rašyti į „Jaunimo liniją“ (jaunimolinija.lt, 880028888), kur savanoriai budi visą parą. Prieinamą skubią psichologinę pagalbą Vilniuje ir nuotoliniu būdu teikia Krizių įveikimo centras (krizesiveikimas.lt).
Anton Karyuk piešinio fragmentas (visos teisės saugomos).
Išgyvenant krizę, patiriant nerimą ar susidūrus su kitais sunkumais, gali kreiptis į mus individualios psichoterapijos ar psichologo konsultacijos, trumpalaikės ar ilgalaikės pagalbos.
Siekiame, kad pagalba būtų pritaikyta ir prieinama bendruomenei. Priklausomai nuo Tavo galimybių ir mūsų finansavimo, vienas susitikimas (1 ak. val.) gali kainuoti nuo 30–40 eurų. Susitikimai gali vykti Vilniuje arba virtualiai.
Jeigu negalėsime Tavęs priimti artimu metu, stengsimės rekomenduoti kitų atvirų ir darbo patirties su LGBTQ+ klientais turinčių specialistų.
Tai grupė, kurioje galima tyrinėti, tačiau nereikia aiškinti, kas yra LGBTQ+. Tai erdvė kalbėtis apie lyties tapatybę ar seksualinę orientaciją tik tuomet, kai patiems to norisi. Grupėje kuriame saugią aplinką, kur kiekvienas dalyvis gali dalintis savo išgyvenimais ir sunkumais, bandyti geriau juos suprasti, ieškoti atsakymų ir sprendimų, gauti kitų dalyvių palaikymą ir palaikyti kitus, per tai geriau pažinti save.
LGBTQ+ ir juos supantiems žmonėms skirtos grupės kassavaitiniai susitikimai vyksta pirmadienių vakarais Vilniuje. Vieno susitikimo trukmė – 1,5 val., vieno susitikimo kaina – 25 eurai. Grupę veda psichologė Grytė Ruzgė ir geštaltinės psichoterapijos praktikas Augustas Čičelis. Susisiek su mumis, jeigu norėtum dalyvauti grupėje ar gauti daugiau informacijos.
Sužinojus ar numanant, kad artimas žmogus neheteroseksualus, dažnai kyla įvairiausių klausimų ir jausmų. Gali būti nepaprasta priimti savo artimąjį, dukrą ar sūnų, brolį ar seserį, nelengva suprasti kylančius jausmus. Dažniausiai nėra su kuo aptarti nerimą keliančius klausimus.
Kviečiame į LGBTQ+ vaikų turinčių tėvų ir kitų LGBTQ+ artimųjų informacijos ir paramos grupę. Susitikimų metu saugioje aplinkoje galima dalintis mintimis, jausmais, pasitikėti vieniems kitais ir, svarbiausia, nebesijausti, kad tokioje situacijoje esate tik Jūs.
Nemokami užsiėmimai vyksta kartą per mėnesį Vilniuje arba virtualiai, dalyvauti gali visos Lietuvos gyventojai. Dalyvių konfidencialumas garantuojamas.
2015 metais mūsų inicijuotą ir vystytą grupę nuo 2023 metų koordinuoja iš jos išaugusi organizacija „Mamos už LGBTQ+ vaikus“. Kviečiame rašyti mamosuzlgbtq@gmail.com, jei norėtųsi dalyvauti grupėje, sulaukti individualaus palaikymo arba tiesiog gauti daugiau informacijos kylančiais klausimais.
Anton Karyuk piešinio fragmentas (visos teisės saugomos).
Jeigu Tau reikia psichologinės pagalbos, informacijos, nori sužinoti daugiau apie „išgirsti“ paramos galimybes, rašyk parama@isgirsti.lt arba skambink 868412216. Paprastai į užklausas atsakome antradieniais–ketvirtadieniais 10–18 val.
Žemiau gali rasti prie mūsų iniciatyvos šiuo metu prisijungusių žmonių prisistatymus. Tačiau bendradarbiaujame ir su kitais specialistais, nuolat plečiame kontaktų tinklą. Jeigu konkrečiu metu negalėsime suteikti Tau reikiamos pagalbos, stengsimės rekomenduoti kitų paramos galimybių.
Augustas Čičelis / Esu geštaltinės psichoterapijos praktikas. Baigiau socialinio darbo (VU) ir lyčių studijų (CEU) magistrantūros studijas, bazinių analitinės ir geštaltinės psichoterapijos įgūdžių mokymo programą, šiuo metu baiginėju geštaltinės psichoterapijos studijas „Dialogo“ institute. Ilgą laiką savanoriavau ir dirbau „Jaunimo linijoje“. Dabar dirbu „išgirsti“, vedu palaikymo grupes, mokymus ir konsultuoju LGBTQ+ žmones ir jų artimuosius individualiai (lietuvių, anglų ir rusų k.). Daugiau informacijos ir kontaktai čia.
Grytė Ruzgė / Esu psichologė, studijuoju Egzistencinės terapijos programoje Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute. Konsultuoju individualiai ir vedu psichologinės paramos grupes. Taip pat vedu mokymus ir rengiu komentarus žiniasklaidoje LGBT+ temomis. Esu Lietuvos psichologų sąjungos narė. Galima susisiekti ir asmeniškai.
Jolanta Latakienė / Esu klinikinė psichologė, psichoterapeutė (egzistencinė terapija), socialinių mokslų daktarė (psichologijos srityje). Konsultuoju suaugusiuosius Vilniuje arba nuotoliniu būdu (lietuvių, anglų ir rusų k.). Esu Lietuvos psichologų sąjungos ir Rytų Europos egzistencinės terapijos asociacijos narė. Galima susisiekti ir asmeniškai.
Milda Baronaitė / Esu klinikinė psichologė. Domiuosi LGBT+ žmonėms dažnai aktualiomis temomis, kartu man svarbu pastebėti kiekvieno kliento individualumą, gyvenimo kontekstą ir patirtis. Daug metų savanoriavau „Jaunimo linijoje“, šiuo metu konsultuoju privačiai (gyvai, internetu) ir savanoriauju Krizių įveikimo centre. Konsultuoju lietuvių, anglų, prancūzų kalbomis. Esu Lietuvos psichologų sąjungos narė. Galima susisiekti ir asmeniškai.
Virginijus Kazlauskas / Esu klinikinis psichologas. Domiuosi LGBT+ psichologija ir psichologinės pagalbos galimybėmis. Darbe remiuosi analitinės psichologijos ir mentalizacija grįstos terapijos principais. Konsultacijas teikiu internetu ir gyvai, lietuvių ir anglų kalbomis. Tikiu, kad sunkumus padeda įveikti gilesnis savęs pažinimas vedantis į darnesnius tarpusavio santykius. Galima susisiekti ir asmeniškai.
Teikiame konsultacijas su LGBTQ+ klientais dirbantiems specialistams. Siekiame suteikti jiems naudingos informacijos ir palaikymo.
Taip pat rengiame mokymus psichologams, socialiniams darbuotojams, pedagogams, emocinės paramos savanoriams LGBTQ+, lytiškumo, tapatybių įvairovės ir pagarbos jai, patyčių prevencijos ir intervencijos temomis.
Konsultacijų ir mokymų galimybės (taip pat ir jų apmokėjimo) priklauso nuo specialistų užimtumo ir organizacijos finansavimo, kurie yra nuolat kintantys. Dėl jų reikėtų tartis ir tikslintis individualiai.
Jeigu Tau reikėtų skubios psichologinės pagalbos, rekomenduojame kreiptis į Krizių įveikimo centrą (krizesiveikimas.lt). Prieinama pagalba teikiama Vilniuje ir nuotoliniu būdu.
Emocinę paramą telefonu ir internetu visą parą teikia „Jaunimo linija“ (jaunimolinija.lt, 880028888).
Prieinamą psichologinį palaikymą galime teikti tik rėmėjų dėka.
Jeigu norėtum tapti vienu iš jų, gali paaukoti per Paypal arba bankiniu pavedimu, skirti mums 1,2% savo sumokėtos pajamų mokesčio sumos (kasmet užpildant prašymo skirti paramą (FR0512 v.5) formą: gavėjo tipas – 2, kodas – 300047647) arba parašyti mums parama@isgirsti.lt ir kartu rasti kitą paramos būdą.