„išgirsti“ erdvė

Erdvė mažiems LGBT+ kultūros renginiams ir palaikymui.

„išgirsti“ – tai ir kultūrinė-socialinė erdvė Vilniuje, Naujininkuose. Joje glaudžiasi „išgirsti“ ir „Kreivių“ iniciatyvos. Erdvė pritaikyta mažiems LGBT+ renginiams (kino peržiūroms, parodoms, susitikimams, paskaitoms). Taip pat čia teikiame psichologinę pagalbą ir palaikymą.

Pradėjome kaupti LGBT+ biblioteką bei archyvą. Parašyk mums, jeigu norėtum prisidėti leidiniais, nuotraukomis, įrašais, kitais asmeninei ar bendruomenės istorijai svarbiais objektais.

Siekdami kurti jaukią ir saugesnę aplinką, išlaikyti gerus santykius su kaimynais, paskirstyti resursus ir suteikti reikiamą dėmesį, lankytojų skaičių planuojame iš anksto.

Erdvė yra atvira kitų LGBT+ organizacijų ir iniciatyvų veiklai. Renginių kambario plotas – 17 m2 (aukštis – 2,6 m).

Kalendorius

Naujų renginių nėra

Šiuo metu suplanuotų renginių nėra. Kviečiame sekti naujienas facebook.com/isgirsti.

Kontaktai

Naujininkai.

info@isgirsti.lt, +370 684 12216

Darbininkų g. 8–1, Vilnius
10 ir 17 troleibusai, 3G, 1, 3, 4, 41, 42, 78 ir 122 autobusai

Mus paremti galite šiais būdais.

“išgirsti” space

Space for LGBT+ culture and support.

“išgirsti” is also a cultural-social space in Naujininkai, Vilnius. It houses “išgirsti” and “Kreivės” initiatives, and is devoted to small queer cultural and social happenings (film screenings, exhibitions, meetings, lectures) and psychological support.

We are also developing a queer library and archive. Let us know if you would like to donate a book, photos or other objects, which could be important for the community or your personal queer history.

We are trying to create a homely and safer space, maintain good relations with our neighbours, distribute recourses and attention well, thus we are planning the number of our visitors in advance. Please get in touch with us before coming and register for the events.

The space is also available for other queer initiatives and meetings. The size of the main room is 17 m2 (height – 2.6 m).

Contact us

Naujininkai.

info@isgirsti.lt, +370 684 12216

Darbininkų g. 8–1, Vilnius
Trolleybuses 10 & 17, buses 3G, 1, 3, 4, 41, 42, 78 & 122

You can support us via Paypal.

Renginių archyvas

2021.04.21–05.14. Anton Karyuk. Guilty Fresher

Kartais aplinkiniams ir pačiam subjektui nėra iki galo aišku, kuomet potraukį, domėjimąsi ir žavėjimąsi kuo nors galima laikyti norma. Beveik kiekvienas žmogus patiria tam tikrus stimulus, kurie jam gali iššaukti stiprias reakcijas, nors daugelis kitų žmonių analogiškiems stimulams yra visiškai abejingi. Taigi beveik visi mes gimstame su tam tikrais polinkiais arba juos išvystome labai ankstyvame amžiuje.

Dalis mokslininkų iki šiol linkę patologizuoti fetišizmą, tuo tarpu kiti jo nelaiko sutrikimu. Pavyzdžiui, amerikiečių psichologas D. M. Reinish perkelia fetišizmą iš psichopatologijos srities į antropologijos ir estetikos lauką. 2018 m. gruodį Pasaulinė sveikatos organizacija išbraukė fetišizmą iš Tarptautinio ligų klasifikatoriaus. Ši klasifikatoriaus versija įsigalios 2022 m.

Tarpdisciplininio menininko Anton Karyuk paroda „Guilty Fresher“. Tai – dalis Lietuvoje gyvenančio ukrainiečių kilmės menininko projekto, tyrinėjančio seksualinių fetišų spektrus ir jų estetinius komponentus.

Paroda veikia ketvirtadieniais ir penktadieniais 14:00–19:00 val. nuo 2021 m. balandžio 21 iki gegužės 14 d. Aplankyti parodą galite iš anksto užsiregistravę. Vienu metu erdvėje gali būti vienas lankytojas.

Šia paroda atidaroma „išgirsti“ erdvė ir projektas „Erdvė bendruomenei“. Iniciatyvą remia Aktyvių piliečių fondas, EEE finansinis mechanizmas.

2021.11.14. AntiGonna. Pasimatymas

„išgir̃stì“ kviečia į ukrainiečių menininkės AntiGonna parodą „Pasimatymas“ ir leidinio „Baby Book“ pristatymą. Renginys vyks lapkričio 14 d. 18.00 val. „išgir̃stì“ erdvėje Vilniaus Naujininkuose (Darbininkų g. 8-1), praėjus dienai po menininkės personalinės parodos „Velniai“ atidarymo Klaipėdoje.

Parodoje bus pristatomi du meninkės videodarbai. To paties kaip paroda pavadinimo darbas „Pasimatymas“ tampa centriniu jos elementu. Autorės teigimu, tai lesbietiškas trumpas filmas apie vidinę autoagresiją ir troškimus, pasiklydusius realybėje ir seksualinėse fantazijose. Juo tyrinėjama, kiek mes trokštame tiesiog mylėti ir būti mylimi, o kiek pavirsti savo auką praryjančiais monstrais. Mes esame vieni, tačiau kažkada einame į pasimatymą.

1986 m. Vinicoje (Ukraina) gimusi AntiGonna šiuo metu gyvena ir kuria Kijeve. Ji yra nepriklausoma kino kūrėja, queer menininkė, aktorė ir trash modelis. Jos kūryboje, pasitelkiant skirtingas medijas (video, fotografiją, performansą, tapybą, instaliaciją), dominuoja individualių ir socialinių žaizdų, sukeltų represyvaus auklėjimo ir seksualinio smurto, temos. AntiGonna kuria pornografinio siaubo žanre, permąstydama seksualinio geismo ir alternatyvių seksualių praktikų esmę.

Registruokitės į renginį el. p. info@isgirsti.lt arba tel. 868412216. Lankytojai privalo turėti galiojantį galimybių pasą.

Renginį kuruoja Augustas Čičelis, „išgir̃stì“, konsultuoja Aleksandra Tryanova. Renginį remia Aktyvių piliečių fondas, EEE finansinis mechanizmas.

2022.03.25–04.23. Šonta. Iš archyvų. Paroda

Šiais metais fotografui Virgilijui Šontai (1952–1992) būtų sukakę 70 metų. Kovo 25–balandžio 23 d. šio išskirtinio menininko darbai pristatomi fotografijos parodoje „Šonta. Iš archyvų“. Vilniaus queer erdvėje „išgirsti“ rengiamoje parodoje klausiama, kas sudaro menininko archyvą, kas ir kaip nusprendžia, kokie kūriniai yra pateikiami viešam žvilgsniui, kam ir kaip suteikiamas balsas kalbėti apie atmintį, kokie archyvai tampa didžiųjų įvykių informacijos šaltiniais.

Parodoje eksponuojamose nuotraukose įvairiapusiškai svarstomos laisvės, tapatybės ir žvilgsnio temos. Ji taip pat yra Lietuvos queer archyvo dalis. Todėl atminties tema, šalia seksualumo, joje yra kertinė. Daugiskaitinė forma parodos pavadinime nurodo į daugybę galimų tiek pereinamojo laikotarpio, tiek neheteroseksualaus būvio liudijimo formų, pabrėžiant, bet neatskiriant ir nemarginalizuojant queer patirčių.

Paroda veikia penktadieniais ir šeštadieniais 16:00–19:00 val. nuo 2022 m. kovo 25 iki balandžio 23 d.

Parodą kuruoja: Augustas Čičelis, Viktorija Kolbešnikova, Adomas Narkevičius.

Pristatomi darbai yra MO muziejaus kolekcijos dalis. Paroda įgyvendinama remiant JAV ambasadai Lietuvoje ir Aktyvių piliečių fondui, EEE finansiniam mechanizmui.

2022.05.19–28. Alex Kochan. Iš tamsos šviesa. Paroda

Alex Kochan kūryboje atsispiria nuo savo, kaip translyčio žmogaus, gyvenimiškų pastebėjimų apie lytį ir LGBT+ bendruomenės veikimą sociume. Nesusipratimus, paradoksus, marginalizavimą Alex verčia į savitą gyvūnėlių ir simbolių kalbą. Sąsajų tarp žvėriško ar velniško vaizdo ir nenormatyvinių lyties bei seksualumo apraiškų paieškoje pasitelkiamos įvairios grafikos technikos, kaip ofortas, šilkografija ir iliustracija.

Parodoje pristatomuose darbuose jungiasi įvairios Alex kūryboje sutinkamos būtybės, pasitelkiami mitai ir ritualai. Personažai naudojami kaip simboliai: vienaragis – kaip laisvė ir „kitoniškumas“, juokdarys – kaip tai, kuo dažnai paverčiama LGBT+ bendruomenė homofobų akyse, kiti – įvairios lyties ir seksualumo raiškos. Čia svarbus ir bendruomeniškumo aspektas. Jis atsiskleidžia ne tik per bendrai patiriamą priespaudą, bet ir kaip įgalinantis bei išlaisvinantis būvis. Darbai įkūnija tam tikrą paradoksą – nors paprastai naktis ar tamsa nėra asocijuojama su saugumu, tačiau LGBT+ žmonėms ji dažnai tampa saugia prieglauda bendrauti ir švęsti. Laisvė tampa įmanoma tik užslėptose ar pogrindinėse vietose tamsiuoju paros metu, o būti šviesoje reiškia būti matomu ir pažeidžiamu.

Paroda veikia ketvirtadieniais–šeštadieniais 16:00–19:00 val. gegužės 19–28 d.

Gegužės 28 d. 19.00 val. – parodos uždarymas, filmo peržiūra ir pokalbiai su organizacija „Trans autonomija“.

Parodą kuruoja: „išgirsti“, Augustas Čičelis ir Viktorija Kolbešnikova. „išgirsti“ veiklas remia Aktyvių piliečių fondas, EEE finansinis mechanizmas.